O nás

V spoločnosti OUTDOOR INSTITUTE sa venujeme príprave firemných akcií, teambuildingov a teamspiritov na mieru. Tiež realizujeme voľnočasové a vzdelávacie programy pre študentov, prevažne adaptačné kurzy, KOŽAZy a školy v prírode. Keď nám ostane čas a energia, pripravujeme netradičné outdoorove podujatia pre širokú verejnosť. Z našej dielne pochádzajú už tradičné banskobystrické akcie Nox Quaerox a Nočné šifry.

Našim obľúbeným heslom je VIDITEĽNE INAK. Snažíme sa využívať tradičné pomôcky netradičným spôsobom. Vychádzame z motta zážitkovej pedagogiky – „Lepšie raz zažiť ako veľa krát počuť.“ Ihriskom je pre nás outdoor vo všetkých podobách. Nezáleží na tom, či ide o les alebo mesto. Rôznorodosť prostredí robí každú našu akciu originálnou.

Samozrejmosťou je pre nás individuálny prístup. Zrealizovaný event je vždy výsledkom dialógu medzi vašimi potrebami a našimi skúsenosťami. Základom, na ktorom staviame sú overené programy. Väčšinu z našich produktov sme realizovali veľa krát a v rôznych podmienkach. Vďaka tomu vám vieme poradiť, čo je pre vás v danej situácii najvhodnejšie. Podľa vašich potrieb a možností nastavíme program tak, aby ste boli čo najviac spokojní. Dobre pripravená a zrealizovaná akcia, prináša pocit dobre využitého času rovnako vám ako nám.

Viditeľne inak

Našou filozofiou je robiť veci VIDITEĽNE INAK. Veríme, že iba ľudia, ktorí majú radi to, čo robia, môžu robiť veci dobre. Každý v našom tíme má za sebou skúsenosti z rôznych sfér. V OUTDOOR INSTITUTE sa snažíme tieto odlišnosti prepájať, aby sme našli nové možnosti a prístupy v oblasti zážitkového vzdelávania. S využitím bežných pomôcok a obyčajného prostredia sa snažíme vytvoriť neobyčajný zážitok. Pretože práve silný zážitok je to, čo si každý zapamätá najlepšie. Nezáleží na tom, či ide o skúsenosť tímovej spolupráce, riešenia problémov alebo iba zábavný čas strávený s ostatnými. Zážitok vždy ponúka cenný materiál a štartuje procesy učenia, ktoré pokračujú dlho potom, ako netradičná situácia skončila.

Náš tím

Jedna firma, jeden tím, jedna rodina. To hovorí za všetko. Každý z nás je unikátnou ingredienciou a špecialistom vo svojej oblasti, tvoriacim zložku skvelo namixovaného koktejlu. Sme profesionálni animátori s rozsiahlymi skúsenosťami z domáceho prostredia i práce pri mori. Dopĺňajú nás outdooroví zanietenci pohybujúci sa celoročne v najrozmanitejších prírodných podmienkach. Premieňať programy na skvelé zážitky i vytvárať silné učiace momenty zarývajúce sa človeku hlboko pod kožu nám pomáhajú odborníci na zážitkovú pedagogiku.  Takto vyzbrojení prinášame nové chute a vône do animácie voľného času.

Sme pravidelnými účastníkmi rôznych workshopov, seminárov i školení, pravidelne prispievame do printových i elektronických médií, sme pozývaní do rôznych televíznych i rozhlasových relácií, naše praktické publikácie a knihy sa nachádzajú v každej odbornej knižnici zariadení cestovného ruchu i vzdelávacích inštitúcií.

Základom nášho úspechu je úpenlivé počúvanie potrieb našich klientov, ktoré v spojení so starostlivou prípravou a najmä konštruktívnou kritikou a spätnou väzbou zaručuje to, že naše programy spĺňajú tie najvyššie kritériá. Každý je skvost pripravený s plnou vážnosťou tak, aby naplnil ich najvyššie očakávania.

Slavomír Pačuta

Tvorca a lektor vzdelávacích projektov
Šéfinštruktor zážitkových kurzov

Veronika Spišková

Tvorca a lektor vzdelávacích projektov
Šéfinštruktor teambuildingu

Lucia Sirotiarová

Komunikácia a fundraising
Inštruktor teambuildingu

Štefan Šurgan

Inštruktor teambuildingu
Organizátor NOX QUAEROX

Kasha Galovičová

Inštruktor vzdelávacích projektov
Grafický dizajn